Koło Powiatowe Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP przy KP PSP w Nowym Targu
Strona GłównaZarządPrawoKalendariumUchwały ZarząduGaleriaKontaktHumor
Nawigacja
Strona Główna
Zarząd
Prawo
Kalendarium
Uchwały Zarządu
Galeria
Kontakt
Humor
Szukaj
Kontakty
"Oda do Starości"

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 11
Najnowszy Użytkownik: Josephsi

Licznik wejść
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin

POLECAMY

Małopolski Zarząd Wojewódzki Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP
KP PSPOSP Trybsz


Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA

Witamy
Witamy na stronie Zarządu Koła Powiatowego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.


Przemyślenia na Wakację.
Czas wolny dla człowieka, jest czasem kiedy, jego płuca mogą złapać oddech,z biegu jego stopy mogą odpocząć, a umysł spojrzał trzeźwo na wiele życiowych spraw, które są obok. Wolnym czasem dla człowieka są wakacje, gdzie może być z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi czas kiedy ludzie odwiedzają zakątki świata, poznają różne kultury, stykają się z różnymi smakami kuchni. To czas kiedy jesteśmy RAZEM. A najważniejsze nie zabierajcie zegarka a dlaczego to sobie sami odpowiecie.
Życie to przy­goda a od­na­lezienie sa­mego siebie chodź by na końcu świata przy­nosi naj­większą sa­tys­fak­cję w podróży życia. Pewnie każdy z nas ten młody i ten ciut zastanawiał się kiedyś, dlaczego Twoje życie wygląda tak, a nie inaczej?tyle pór roku, od wiosny do zimy bo do pór roku można porównać człowieka i jego życie.Życie to świadomy wybór. Mamy tyle ważnych rzeczy na głowie, że zapominamy o tym, co najważniejsze – określić sens, jaki chcemy nadać swojej egzystencji, uzmysłowić go sobie.Uważam osobiście że zimy jako pory nie można porównać do starości bo, to zależy od ducha, od jego siły. Każdy człowieka, starszy , młody powinien swój czas wolny zagospodarować właściwie, po pierwsze NIKT NIE MOŻE BYĆ SAM, PO DRUGIE GIMNASTYKA CIAŁA I DUCHA -ćwiczę więc żyję, po trzecie spotykam się z LUDŹMI - bo to mojej egzystencji pozwala BYĆ.Chaos, w którym żyjemy nie sprzyja refleksji – dużo obowiązków, zmartwień, problemów… Ciągła gonitwa za czymś lub za kimś… Miotamy się, jak w labiryncie. Biegniemy przez życie często trafiając na ślepe zaułki – czasem warto się zatrzymać i spojrzeć na swoje życie z perspektywy lustra.
Czasem warto, w życiu i nie tylko wyobrazić sobie, że jesteśmy niczym okręt na morzu w ciemną noc. Jedynym punktem orientacyjnym jest światło latarni morskiej… To ono prowadzi, daję poczucie, że się nie zgubiliśmy , zapewnia bezpieczeństwo. To światło właśnie, można przyrównać do uświadomionego sobie sensu życia – wyznacza kierunek i chroni przed zboczeniem z niego.
Pamiętajcie przed każdą wyprawą WAKACYJNĄ - zabierzcie ze sobą, dobry humor, dobre buty które poniosą nie w drogę samotną ale blisko ludzi, linę która da bezpieczeństwo, oraz najważniejsze światło latarkę to pomaga przetrwać w ciemności. WAKACJE - TO CZAS BLISKO LUDZI NIE ZAPOMINAJCIE.
Dodane przez Administrator
dnia 14 lipiec 2015 22:37:49
0 Komentarzy
33 Czytań - Drukuj

VI Krajowy Zjazd Delegatów.
Obradował VI Krajowy Zjazd Delegatów.


W dniach 16-18 czerwca odbył się VI Krajowy Zjazd Delegatów naszego Związku.

Wybrano nowe władze. Obecnie ZG to 22 osoby, a GKR 5 osób.

W skład Prezydium ZG naszego Związku weszli:

kol. Krzysztof Maślankiewicz - Prezes,

kol. Zygmunt Politowski - Wiceprezes,

kol. Wiesław Woszczyna - Wiceprezes,

kol. Stanisław Barnaś - Wiceprezes,

kol. Tadeusz Szmytke - Sekretarz,

kol. Andrzej Kowalcze - Skarbnik,

kol. Marian Puziak - członek Prezydium.

Przewodniczącym GKR został wybrany Andrzej Russek. Kol. Albin Piątkowski - Prezes ustępującego ZG otrzymał godność Prezesa Honorowego naszego Związku.

Na nasze obrady przybyli

Komendant Główny PSP- gen. brygadier - Wiesław Leśniakiewicz,

Komendant Wojewódzki PSP w Warszawie - nadbryg. Józef Galica,

Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego PSP - st. bryg. Dariusz Malinowski,

Komendant Miejski PSP w Płocku - bryg. Grzegorz Padzik,

Rzecznik Prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Płocku - kpt. Edward Mysera,

Prezydent Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych i jednocześnie Prezes
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych - kol. Zdzisław Czarnecki,

Prezes Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej - Janusz Kwiecień,

W czasie obrad zebrani poruszyli i przedstawili wiele spraw nurtujących nasze środowisko. Przyjęto uchwałę programową na podstawie wypowiedzi i dyskusji uczestników Zjazdu.

W czasie obrad Zjazdu kol. Jan Cała – Prezes Honorowy wygłosił referat na temat 65 lecia Państwowych Organów Ochrony Przeciwpożarowej.

/źródło int. ZGZEiRP RP/.
Dodane przez Administrator
dnia 22 czerwiec 2015 21:15:54
0 Komentarzy
40 Czytań - Drukuj

"Dzień Strażaka -emeryta".
30 maja br. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej na Kowańcu odbyło się spotkanie emerytów i rencistów pożarnictwa, koło powiatowe Nowy Targ. Na spotkanie to przybyli licznie emeryci. renciści i zaproszeni goście. Spotkanie przy grillu trwało do późnego wieczoru. W trakcie takiego spotkania opowiadaniom i wspomnieniom z okresu służby nie ma końca. Wracają wspomnienia i tęsknota do młodzieńczych lat, kiedy zaczynaliśmy swoje zawodowe życie. Obecnie każdy z emerytów próbuje znaleźć sobie jakieś zajęcie aby być ciągle aktywny i czuć się potrzebny.
Dodane przez Administrator
dnia 02 czerwiec 2015 14:09:27
0 Komentarzy
53 Czytań - Drukuj

W dniu Świętego Floriana patrona strażaków,
W dniu Świętego Floriana patrona strażaków,
pragnę z tej okazji strażakom zawodowym, strażakom ochotnikom i nam wszystkim emerytom i rencistom straży pożarnej, złożyć życzenia wszystkiego najlepszego, co tylko może spotkać nas w tak trudnej i niebezpiecznej pracy zawodowej, jaką jest służba w straży pożarnej. Strażakom zawodowym życzę, aby zawsze mieli jasną sytuację podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, aby omijały ich pomyłki i niespodzianki, strażakom ochotnikom życzę, aby piękne mundury, wyglancowane hełmy i toporki służyły im tylko podczas parad
i uroczystości, a nowoczesne samochody pożarnicze rozjaśniały swoim blaskiem okazałe remizy. Nam emerytom i rencistom życzę, aby zdrowie nam służyło i abyśmy mogli godnie
i spokojnie żyć na zasłużonej emeryturze.
Natomiast społeczeństwu życzę poczucia bezpieczeństwa i więcej zrozumienia!.
Wszystkim strażakom, życzę Opatrzności św. Floriana.
Szczęść Boże!.
Życzy Zarząd ZE i RP RP
Dodane przez Administrator
dnia 02 maj 2015 13:41:54
0 Komentarzy
27 Czytań - Drukuj

I Plenarne posiedzenie MZW ZE i RPRP w Krakowie.
W Krakowie w dniu 14 kwietnia 2015r. o godz. 10.00 przy ulicy Westerplatte 19. Odbyło się I Plenarne Posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Krakowie. Wszystkich przybyłych na to spotkanie przywitał Prezes Małopolskiego Zarządu Wojewódzkiego ZE i RP RP w Krakowie kol. Stanisław Barnaś, następnie przedstawił planowany porządek obrad, który został jednogłośnie przyjęty przez zebranych i tak:

1. Podsumowano V Zjazd Delegatów Województwa Małopolskiego ZE i RP RP,
2. Omówiono główne cele działalności na VI kadencję MZW ZE i RP RP,
3. Przedstawienie programu działania na rok bieżący + propozycje,
4. Powołano komisję ds. odznaczeń, - Przewodniczącym tej komisji został wybrany kol. Tadeusz Wielgus. Sprawy dotyczące odznaczeń, proszę z nim konsultować.
5. Powołano komisję ds. wypoczynku, - Przewodniczącą tej komisji została wybrana kol. Irena Raczkowska-Nóżka. Sprawy dotyczące wypoczynku, proszę z nią konsultować
6. Powołanie komisji ds. opracowania zmian w Regulaminie Świadczeń Socjalnych,-Przewodniczącym został kol. Czesław Lipkowski.
7. Omówiono wyjazd na „Ogólnopolską Pielgrzymkę Strażaków na Jasną Górę w dniu 26.04.2015 r. – wyjazd indywidualny.
8. Obchody Dnia Strażaka – maj 2015 r.
9. Omówiono obchody Dnia Strażaka Emeryta, spotkanie integracyjne dla strażaków z terenu województwa odbędzie się jesienią br.
10. Wyznaczono daty dyżurów członków Prezydium MZW ZE i RP RP w Krakowie w siedzibie Zarządu.
11. Omówiono sposób i tryb dostarczania korespondencji.
12. Omówiono sprawy bieżące i wolne wnioski.
Dodane przez Administrator
dnia 18 kwiecień 2015 22:59:21
0 Komentarzy
34 Czytań - Drukuj

Wypoczynek 2015 r.
GRECJA DLA SENIORÓW
/WYPOCZYNEK I ZWIEDZANIE/

www.online-travel.pl ŚNIADANIA I OBIADOKOLACJE W CENIE WYCIECZKI!!!
e-mail: biuro@online-travel.pl tel. 12 251 49 41, kom. 509 989 466

Dzień 1
W godzinach przedpołudniowych wyjazd z Polski. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię do Grecji.

Dzień 2
Przyjazd do Grecji około południa, zakwaterowanie w hotelu w północnej części Grecji. Czas na odpoczynek po podróży. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Kalambaki, zwiedzanie klasztorów Meteora usytuowanych na szczytach fantastycznych formacji skalnych. Te świątynie stanowią centrum życia religijnego w którym przetrwał duch ascezy, są rezultatem ciężkiej pracy mnichów i niesamowitej mocy wiary. Po zwiedzaniu wizyta w pracowni ikon gdzie odbędzie się prezentacja techniki pisania ikon. Po prezentacji możliwość zakupu ikon.

Przejazd do Delf. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg .

Dzień4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie pozostałości starożytnych Delf, które były miejscem kultu Apolla, siedzibą wyroczni, a także pępkiem starożytnego świata. Przejazd w stronę Peloponezu. Krótki postój przy Kanale Korynckim. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek i kąpiele w morzu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień5
Po śniadaniu zwiedzanie Argolidy: Epidauros – miejsce kultu Asklepiosa ze wspaniałym antycznym teatrem o fenomenalnej akustyce mogącym pomieścić 14 tys. widzów. Mykeny – pozostałości twierdzy z murami cyklopimi i Lwią Bramą, muzeum archeologiczne oraz Grób Agamemnona. Nafplio– pierwsza stolica wyzwolonej spod okupacji tureckiej Grecji z monumentalną wenecką twierdzą uroczą starówką i wysepką Burtzi. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, czas na odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 i 7
Po śniadaniu czas na wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg (Podczas części wypoczynkowej możliwość uczestniczenia w całodziennym rejsie na malownicze wyspy Hydrę i Spetses położone na Zatoce Sarońskiej)

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Aten- w programie zwiedzania: Akropol, Agora Rzymska, Łuk Hadriana, Świątynia Zeusa Olimpijskiego, Stadion Kalimarmaro, zmiana warty przed Parlamentem, czas wolny na zakupy pamiątkowe w dzielnicy Plaka. Przejazd na obiadokolację i nocleg na północ Grecji z krótkim postojem w Termopilach - miejscu bitwy Greków z Persami z 480 r. p.n.e.

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do Thessalonik miasta z wieloma zabytkami okresu bizantyjskiego, które było jednym z punktów na trasie podróży misyjnej Apostoła Pawła, a także miejscem narodzin braci Cyryla i Metodego. W czasie zwiedzania miasta zobaczymy m.in. Białą Wieżę – symbol miasta, pomnik Aleksandra Wielkiego, Bazylikę św. Demetriusza, pozostałości rzymskiego forum, Łuk Galeriusza, mury obronne miasta, dzielnicę św. Pawła oraz punkt widokowy z którego podziwiać można zapierającą dech w piersiach panoramę miasta i Zatoki Termajskiej. Zwiedzanie zakończymy czasem wolnym na Placu Arystotelesa i wizytą na gwarnym bałkańsko orientalnym targowisku miejskim. Około południa wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd tranzytowy przez Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację.

Dzień 10
Przyjazd do Polski w późnych godzinach popołudniowych.

TERMIN: 24.08 – 02.09.2015


CENA: 1500 zł. cena skalkulowana jest dla grup minimum 40 osobowych

Cena obejmuje:

przejazd autokarem LUX z klimatyzacją, rozkładanymi fotelami, barkiem, WC i DVD, opiekę polskojęzycznego pilota, 7 noclegów w Grecji w hotelach**/***, 7 śniadań i 7 obiadokolacji, ubezpieczenie KL i NNW, program zwiedzania jw.

Cena nie obejmuje:

Obowiązkowo płatne koszty uczestnictwa - bilety wstępu, przewodnicy lokalni, koszty rezerwacji, taksa klimatyczna, opłaty administracyjne i tranzytowe.

90 € - osoby pełnopłatne,

75 € - seniorzy w wieku od 65 lat

Wycieczki fakultatywne podczas części objazdowej:

Rejs Kanałem Korynckim 20 € od osoby.

Całodzienny rejs na wyspy Sarońskie – Hydrę i Spetses 35 euro od osoby.
Dodane przez Administrator
dnia 08 kwiecień 2015 09:36:16
0 Komentarzy
49 Czytań - Drukuj

Życzenia Wielkanocne.
Niech szczególny czas Świąt
Zmartwychwstania Pańskiego owocuje w nas
wiarą, nadzieją i miłością.
Zarząd ZE i RP RP
Życzy błogosławionych, zdrowych,
i spokojnych Świąt Wielkanocnych.
Niech atmosfera tych Świąt towarzyszy
Wam zawsze w Waszych sercach.

Dodane przez Administrator
dnia 02 kwiecień 2015 19:24:35
0 Komentarzy
37 Czytań - Drukuj

10 Rocznica śmierci Jana Pawła II.
Jutro mija 10 lat od śmierci naszego ukochanego Ojca Świętego Jana Pawła II. Papieża, który w naszych sercach wyrył ślad na całe nasze życie…


„Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli inni od was nie wymagają” mówił Jan Paweł II.

Te słowa uderzają człowieka, Papież był człowiekiem który miał czas dla Boga, dla ludzi i dopiero na samym końcu dla siebie. Umiał żartować, dyskutować, rozmawiać. Jako chrześcijanin i praktykujący katolik nie potrafię słowami wyrazić więzi, która łączy mnie z Papieżem. Pozostawił światu cząstkę samego siebie. Taką cząstkę pozostawił także w moim sercu, sprawił, że na wiele spraw spoglądam inaczej, moje spotkanie z Nim - pozostawiło we mnie na zawsze jego ślad. W codziennym życiu przypominam sobie, że wśród wielu, ludzi na świecie także i ja mam wezwanie do budowania „zdrowego” społeczeństwa, które pokłada nadzieję, niesie bliźnim Dobrą Nowinę. Tego wymaga ode mnie Jan Paweł II - wierzę w to całym sercem, gdyż mówił do ludzi „Wy jesteście nadzieją świata, wy jesteście moją nadzieją”. Dziedzictwo nauczania Jana Pawła II jest dla mnie źródłem, z którego czerpię wartości życia. Swoją postawą do świata motywuje mnie do czynienia dobra. Wciąż budzi we mnie miłość do bliźnich. Bo uważam że sprawdzianem miłości Boga, jest miłość bliźniego. Pamiętajmy, że nie wystarczy tylko otarty umysł, ale trzeba mieć otwarte serce. Na świecie jest bardzo dużo osób, które przemawiają do społeczności, apelują o pokój, dają dobre rady, jednak żadne słowa nie docierają do mnie tak trafnie i bezpośrednio, jak słowa Ojca Świętego.
Jutro o godz. 21.00 na „Zadziale” w Nowym Targu zapalimy tradycyjnie już od kilku lat kolejną "Watrę", która swoimi płomieniami sięga nieba, będziemy się modlić, śpiewać pieśni i ulubioną pieśń Ojca Świętego „Barkę” , która niesie się daleko i wysoko po górach i dolinach Podhala.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną przeżyć duchowe spotkanie i powspominać jeszcze raz naszego ukochanego Ojca Świętego.
Dodane przez Administrator
dnia 01 kwiecień 2015 23:19:23
0 Komentarzy
39 Czytań - Drukuj

Przemyślenia na Wielki Tydzień.
"Czasem dopiero na skrzyżowaniu człowiek zaczyna zastanawiać się - dokąd idzie" Władysław Grzeszczyk

Więc CZŁOWIEKU- zastanów się na moment Gdzie zmierzasz???


Wielki tydzień przenosimy się do wyjątkowej strefy – podwyższonego sensu bycia i własnego życia. W ten czas kierujemy swoje myśli, i zatrzymujemy się na moment z ludzkiej bieganiny by odnaleźć siebie, i poświęcić czas, rodzinie. Na co dzień trudno nam doświadczyć wytchnienia i radości wspólnego bycia i dzielenia się sobą. /czytaj więcej/
Dodane przez Administrator
dnia 30 marzec 2015 21:39:17
Czytaj więcej
0 Komentarzy
34 Czytań - Drukuj

WCZASY!!!
Koleżanki emeryci i renciści.

Informuję, że osoby które pragną w tym roku skorzystać z wyjazdu na wczasy, proszone są o kontakt z Panem Janem Zając, w biurze Komendy PSP w Nowym Targu.
Termin zgłaszania na wczasy - do 31 marca 2015 r.
Dodane przez Administrator
dnia 22 marzec 2015 23:18:54
0 Komentarzy
37 Czytań - Drukuj

Dzień Kobiet.
Najdroższe nasze Panie!.

Dzisiaj 8 marca „Dzień Kobiet” – naszych Kobiet,
mam, żon, sióstr, córek, a nawet kochanek. Jest to dzień, kiedy wszyscy staramy się być dobrzy, mili, uczynni i w tym dniu chcemy sprawić Wam jak najwięcej radości, zachowujemy się tak, jakbyśmy chcieli nadrobić wszystkie stracone miłe chwilę, przez nie właściwe nasze zachowania. Przynosimy kwiaty, składamy życzenia, ściskamy mocno i tym staramy się okazać, jak bardzo Was kochamy. Ja wierzę, że wielu mężów, ojców nie stać na taki gest z różnych przyczyn, zapewne chcieliby się dobrze zachować wobec Was ale nie zawsze wiedzą, jak to uczynić i co zrobić, abyście czuły jak bardzo Was kochają i jak bardzo jesteście im potrzebne, na każdym kroku i w każdej chwili swojego życia. Wierzcie Drogie Panie, że jesteście dla nich najważniejsze, najbardziej kochane i bez Was czasami są bezradni jak małe dzieci. Dlatego proszę, przyjmijcie od nas wszystkich mężczyzn, tych najmłodszych, starszych i tych najstarszych te życzenia, serdeczne, szczere i płynące z głębi serca każdego z Nas, niech każdy dzień roku, będzie dla Was Dniem 8 Marca, a my obiecujemy, że będziemy się starać, aby ten dzień trwał dla Was cały rok. Uczynimy wszystko, abyście czuły się szczęśliwe, kochane i potrzebne. Wszystkiego najlepszego, niech spełnią się Wasze najbardziej skrywane marzenia.
Zarząd Koła Powiatowego ZE i RP RP w Nowym Targu.
tekst/ St. Barnaś.
Dodane przez Administrator
dnia 08 marzec 2015 11:51:45
0 Komentarzy
33 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 16 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

10 Przykazań Strażaka

Pogoda

Pogoda
Nowy Targ

°C °C


Zegar

Copyright & copy; 2011
Design by: d4u.hut2.ruPowered by PHP-Fusion © 2003-200568993 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie