Koło Powiatowe Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP przy KP PSP w Nowym Targu
Strona GłównaZarządPrawoKalendariumUchwały ZarząduGaleriaKontaktHumor
Nawigacja
Strona Główna
Zarząd
Prawo
Kalendarium
Uchwały Zarządu
Galeria
Kontakt
Humor
Szukaj
Kontakty
"Oda do Starości"

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 12
Najnowszy Użytkownik: TADEUSZ PANSZCZYK

Licznik wejść
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin

POLECAMY

Małopolski Zarząd Wojewódzki Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP
KP PSPOSP Trybsz


Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA

Witamy
Witamy na stronie Zarządu Koła Powiatowego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.


Posiedzenie Zarządu ZE i RP RP.
W dniu 07 lutego 2016 r. O godz. 17.00 odbyło się spotkanie Zarządu Powiatowego ZE i RP RP Koło w Nowym Targu. Posiedzenie rozpoczął Prezes Stanisław Barnaś tradycyjnym powitaniem. Następnie przedstawił porządek zebrania, który członkowie zarządu przegłosowali jednogłośnie. Tematem spotkania było podsumowanie spotkania sprawozdawczego za ubiegły rok. Kolejny punkt zebrania to plan pracy na bieżący rok, sporządzenie sprawozdania do Zarządu Wojewódzkiego za ubiegły rok. Następnie poprosił o propozycję kandydatów do odznaczenia Medalem Tuliszkowskiego przez ZW ZE i RP RP w Krakowie. Prezes koła poddał pod głosowanie propozycję powrotu do zwyczaju odwiedzania najstarszych członków Koła, którzy ze względu na wiek nie uczestniczą już w naszych spotkaniach podczas "Dnia Strażaka" lub odwiedzin Mikołajkowych, przyjęto jednogłośnie. Omówiono sprawy bieżące i na tym spotkanie zakończono. St. Barnaś - Prezes Koła.
Dodane przez Administrator
dnia 13 luty 2017 10:45:06
0 Komentarzy
1 Czytań - Drukuj

Dzień Babci i Dziadka.
Drogie Babcie, Drodzy Dziadkowie!!!. Świętujemy wspólnie Wasze Święto, Dzień Babci i Dziadka. Święto, którym pragniemy podziękować Wam za to, że jesteście. Bardzo Kochamy swoich rodziców, są dla nas wszystkim, robią dla nas wszystko aby niczego nam nie zabrakło. Ale czasami jest tak, że w natłoku pracy i różnych zajęć zapominają o najważniejszym, o byciu przy nas w każdej chwili, kiedy najbardziej są nam potrzebni, gdy trzeba nas pocieszyć, przytulić powiedzieć mądre zdanie, które doda otuchy, podniesie nas na duchu i oświetli resztę dnia. Wy jesteście zawsze i w każdej chwili. Za to Wam dziękujemy, życzymy Wam dużo zdrowia, szczęścia, wiele wiele miłości i zadowolenia z nas wnucząt. Kochamy Was Babcie i Dziadkowie. Prezes ZE i RP RP Stanisław Barnaś.
Dodane przez Administrator
dnia 21 styczeń 2017 23:41:05
0 Komentarzy
32 Czytań - Drukuj

Życzenia Noworoczne na Rok 2017.
Szanowni Państwo!
Kończy się kolejny rok, rok 2016. Jaki on był? Każdy z nas na początku roku życzył sobie aby był szczęśliwy, aby spełniały nam się życzenia składane sobie nawzajem przy wigilijnym stole, aby zdrowie nam dopisywało i dobrze nam się działo! Mam nadzieję, że dla większości z Państwa tak było.

Jako Wiceprezes koła Powiatowego ZE i RP RP w Nowym Targu w życiu prywatnym rok 2016 uważam za spełniony. Zarówno mojej rodzinie jak i mi zdrowie dopisywało i rok upłynął spokojnie.

Szanowni Państwo! W nowym nadchodzącym Roku 2017 życzyłbym wszystkim tego co według mnie jest najważniejsze: zdrowia i dobrych relacji w stosunkach międzyludzkich. Jako społeczeństwo nie potrafimy ze sobą rozmawiać, straciliśmy dobrosąsiedzkie stosunki na ulicy, w pracy a nawet w rodzinach, a wzajemne spory przenoszone z zewnątrz do rodzin rzutują potem negatywnie na każdą sferę naszego życia. Zostawmy politykę tym wysoko u góry, wybraliśmy ich i daliśmy im mandat zaufania społecznego i powinni z niego się wywiązać.

Życzę Nam wszystkim aby ten Rok 2017 był rokiem powrotu do normalności, do dialogu zaczynając od rodziny aż po najwyższe szczeble władz i polityki. Życzę wiele miłości, życzliwości i wzajemnego poszanowania.


I niech się Wam darzy. Szczęść Boże!!!

Wiceprezes ZE i RP RP Stanisław Barnaś
Dodane przez Administrator
dnia 31 grudzień 2016 13:47:08
0 Komentarzy
40 Czytań - Drukuj

Życzenia Świąteczno-Noworoczne.
W dniu tak uroczystym, oczekiwanym życzę Wam wszystkim
Świąt pełnych ciepła, radości, wzajemnego poszanowania i wiele miłości.
Niech szczęście nigdy Was nie opuszcza, niech towarzyszy Wam w każdej chwili Waszego życia. Niech Nowy Rok 2017 będzie dla Was wszystkich, spełnieniem życzeń składanych sobie nawzajem przy wigilijnym stole. Niech spełnią się najskrytsze marzenia, a każdy następny dzień niech będzie lepszy od poprzedniego.
Wesołych świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2017.

życzy Wiceprezes Zarządu Koła Powiatowego w Nowym Targu Stanisław Barnaś
Dodane przez Administrator
dnia 22 grudzień 2016 19:03:48
0 Komentarzy
12 Czytań - Drukuj

Ostatnie pożegnanie.
W dniu dzisiejszym tj.: 18 grudnia 2016 r. w kościele w Klikuszowej odbyła się mszą pożegnalna śp. mł. ogn. Jana Chowańca z Obidowej.
Mł. ogn. Jan Chowaniec od 1975 r. pełnił służbę w Zakładowej Zawodowej Straży Pożarnej przy Nowotarskich Zakładach Przemysłu Skórzanego "Podhale" w Nowym Targu. W okresie służby dał się poznać jako dobry kolega i oddany strażak.
Janie!!! Byłeś odważnym i oddanym strażakiem gotowym na każde wezwanie do niesienia pomocy w obronie zagrożonego życia i mienia, teraz wezwany zostałeś na wieczną służbę.
Z głębokim smutkiem i żalem żegnamy Cię dzisiaj w imieniu strażaków i emerytów KP Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.
Żegnaj Drogi Kolego
Część Twojej Pamięci. Odpoczywaj w Pokoju.
Wiceprezes ZE i RP RP koło Powiatowe w Nowym Targu Stanisław Barnaś.
Dodane przez Administrator
dnia 18 grudzień 2016 21:45:14
0 Komentarzy
14 Czytań - Drukuj

Posiedzenie Prezydium.
W dniu 17 grudnia br. odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu koła Powiatowego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas posiedzenia Wiceprezes przedstawił sprawozdanie z działalności między posiedzeniami.
Podsumował spotkanie z okazji "Pożegnania lata 2016, które odbyło się na jeziorze w Niedzicy.
Omówił, podsumował wyjazdowe posiedzenia Zarządu Wojewódzkiego, które odbyło się w październiku oraz wyjazdowe posiedzenie Zarządu Głównego ZE i RP RP w Warszawie, które odbyło się w listopadzie. Definitywnie zamknięto sprawę nadania sztandaru dla ZG oraz wydanie książki 20-lecia ZE i RP 1994-2014.
Przedstawił informację z wypoczynku emerytów w sezonie 2016 i omówił propozycję na rok 2017. Skarbnik zapoznał nas ze stanem finansów Związku.
Na zakończenie Prezes zachęcał do korzystania z zaproszeń i wzięcia udziału w spotkaniach opłatkowych organizowanych w kołach Powiatowych Związków. Na koniec złożono sobie życzenia świąteczne. Spotkanie Świąteczno-Noworoczne odbędzie się 15 stycznia 2017 r. o czym będziemy jeszcze informować.
Dodane przez Administrator
dnia 17 grudzień 2016 00:47:23
0 Komentarzy
13 Czytań - Drukuj

POsiedzenie Zarządu Głównego ZE i RP RP na Podhalu.
W dniu 23-25.11.2016 r. na terenie Podhala odbyło się posiedzeniu Zarządu Głównego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Obrady poświęcone były podsumowaniu dwóch ważnych wydarzeń związanych z nadaniem Sztandaru ZG ZE i RP RP w Warszawie oraz wydaniem książki 20-lecia Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP 1994-2014.
Bardzo ważny temat, który zajął nam wiele czasu do temat dotyczący ustawy o obniżeniu rent i emerytur służbom mundurowym.
Omówiono zmiany proponowane do Statutu ZEi RP RP. Na wiosnę planowany jest Nadzwyczajny Zjazd Delegatów w Warszawie i temu zagadnieniu poświęcono także dużo czasu. Omówiono bieżące sprawy ZG ZE i RP RP.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Zarządu z całej Polski oraz zaproszeni goście wśród nich nowy Mazowiecki Komendant PSP w Warszawie. W części mniej oficjalnej zwiedzaliśmy piękną Podhalańską ziemie. Wiceprezes Koła Powiatowego ZE i RP RP w Nowym Targu.
Dodane przez Administrator
dnia 04 grudzień 2016 18:26:50
0 Komentarzy
14 Czytań - Drukuj

Wczasy w Jarosławcu 2017 r.
Witam.
Uprzejmie informuję, iż Zarząd Wojewódzki ZE i RP RP w Krakowie organizuje wyjazd do Ośrodka wypoczynkowo - rehabilitacyjnego w Jarosławcu w terminie 12-25.08.2017 r.

zapisy w dniu 08.11.2016 r. w godz. 12-13 w Klubie Seniora Kraków ul. Westerplatte 19.

Wszelkich informacji udziela kol. Stanisław Dudzicki tel. 606 654 549.


więcej informacji o ośrodku można się dowiedzieć ze strony www.arka.jaroslawiec.pl.
Pozdrawiam Stanisław Barnaś.

Dodane przez Administrator
dnia 06 październik 2016 21:26:03
0 Komentarzy
25 Czytań - Drukuj

"Pożegnanie lata 2016".
W sobotę tj.: 01.10.2016 r. w Niedzicy na Przystani Wodnej odbyła się impreza z cyklu „Pożegnanie lata 2016”, zorganizowana przez Zarząd Powiatowy Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Targu. Spotkanie wg uczestników bardzo udane poprzez atrakcje jakie towarzyszyły im podczas tego spotkania. W programie było zwiedzanie zamku w Niedzicy, co prawda dla niektórych to już nie pierwszy raz, ale jest to swoisty sposób sprawdzania swojej sprawności fizycznej. Przejście trasy wymaga jednak kondycji a z tym jak wszyscy wiemy jest różnie szczególnie dla tych „kanapowiczów” o których wspominał papież Franciszek podczas ŚDM w Krakowie. Rejs statkiem również bardzo się podobał, a szczególnie widoczne już początki jesieni nad jeziorem – to piękny widok. Punktem kulminacyjnym imprezy była biesiada przy muzyce w wykonaniu „Michała Grajka”.
Takie spotkania mają szczególny wymiar dla ludzi, którzy jedną trzecią swojego życia zawodowego spędzili razem pod jednym dachem w jednostkach straży pożarnej poza domem, pełniąc służbę 24 godziny na dobę.
Dziękuję serdecznie wszystkim emerytom i rencistom, szczególnie tym, którzy chętnie przychodzą na takie spotkania i biorą w nich udział, Dziękuję serdecznie za to, że możemy się spotkać, powspominać ponarzekać na to co nas boli /w sensie dosłownym/ tym bardziej, iż z roku na rok jest nas coraz mniej. Wiceprezes ZP ZE i RP RP Stanisław Barnaś.
Dodane przez Administrator
dnia 03 październik 2016 18:08:30
0 Komentarzy
64 Czytań - Drukuj

Smutna wiadomość!!!.
Drodzy Emeryci i Renciści Pożarnictwa RP,


Z głębokim żalem zawiadamiam, że w dniu dzisiejszym odszedł na wieczną służbę nasz nieodżałowany kolega, mł. asp. w st. spocz. Andrzej Źrubek – Prezes Koła Powiatowego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Targu.

Pogrzeb odbędzie się w dniu 01.09.2016 r. o godz.15.00 w kościele Św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju.


Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci!.

Odpoczywaj w Pokoju.
Dodane przez Administrator
dnia 30 sierpień 2016 20:32:59
0 Komentarzy
52 Czytań - Drukuj

Życzenia na wakacje!!!
Życzenia na wakacje!

Rozpoczęły się wakacje. Wakacje to okres długo oczekiwanego wypoczynku dla nas wszystkich. W tym okresie staramy się wypocząć, oderwać od codzienności, nie zawsze kolorowej, wesołej i miłej. Korzystajmy więc, jeżeli tylko możemy z dobrodziejstwa tego okresu.

Pozwolę sobie tradycyjnie jak co roku wszystkim tym, którzy odwiedzają naszą stronę internetową czy fb i nie tylko tym, złożyć życzenia wspaniałego wypoczynku, nie pamiętania o tym co było złe, przykre i niemiłe, a starajcie się pamiętać, o tym co było dobre i trwa długo, dlatego cieszcie się tym.

W tym okresie urlopowym nabierzcie nowych sił i po wakacjach wracajcie do swoich obowiązków wypoczęci, zrelaksowani, pełni nadziei i optymizmu na kolejny rok nauki, pracy i tak do następnych wakacji.

Również Wam, naszym kolegom i koleżankom emerytom i rencistom życzę dużo zdrowia, wypoczynku na zasłużonej emeryturze, traktujcie ją jako Wasze wakacje, które dla Was powinny trwać cały rok. Musicie pamiętać, emerytura to zapłata za pracę i służbę w Waszym życiu zawodowy a także i rodzinnym, dlatego korzystajcie z wszelkich uroków tego okresu.

Przypomnę Wam emeryci to co często powtarzam na spotkaniach z emerytami, iż …wiek emerycki po to jest nam dany, by realizować niespełnione plany.

Życzy: Stanisław Barnaś

Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie,

Radny Sejmiku WM.
Dodane przez Administrator
dnia 03 lipiec 2016 22:24:35
0 Komentarzy
60 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 18 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

10 Przykazań Strażaka

Pogoda

Pogoda
Nowy Targ

°C °C


Zegar

Copyright & copy; 2011
Design by: d4u.hut2.ruPowered by PHP-Fusion © 2003-2005102034 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie